اخبار ترجمه پارسی جو
* سرویس ترجمه پارسی جو به‌روزرسانی شد.

نسخه جدید سرویس ترجمه پارسی جو در اختیار عموم قرار گرفت. در این نسخه جستجو در واژه‌نامه پارسی جو با حداکثر سرعت انجام شده و همچنین در تعامل بهتر با موتور ترجمه ترگمان، متون با سرعت بیشتری ترجمه می‌شوند.

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۵/۲/۳۰ )

* امکان ویرایش ترجمه اضافه شد.

با بروز رساني سرويس ترجمه، کاربران پارسي جو قادر خواهند بود ترجمه انجام شده را تصحيح نمايند. تصحيح به دو صورت براي کلمات و جملات در اختيار کاربر قرار مي گيرد.به اين صورت که اگر کاربر کلمه اي را وارد نمايد، ميتواند در صورت عدم درستي يا ناکامل بودن معاني آن با کليک بر روي علامت تصحيح در بالاي کادر ترجمه آن را اصلاح نمايد و هم چنين در حالتي که ترجمه براي يک متن صورت گرفته باشد، مي تواند با کليک بر روي هر عبارت در کادر ترجمه معني متناظر را ويرايش نموده و ثبت نهايي را براي يک بارانجام دهد.

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۴/۲/۲۵ )

* تناظریابی عبارات ارائه شد .

در این سرویس، امکان تشخیص عبارات متناظر در متن ورودی و متن ترجمه فراهم شده است. برای استفاده از این امکان، کافی است نشانگر را بر روی متن ترجمه جابجا کنید، تا هر بخش از عبارت ترجمه و عبارت متناظر آن در ورودی همزمان، با یک کادر رنگی، متمایز شوند.

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۳/۱۱/۳۰ )

* اضافه کردن لغت جدید راه اندازی شد.

با راه اندازی این سرویس امکان اضافه نمودن لغت به واژه نامه پارسی جو فراهم شده است. در صورتیکه لغتی را در واژه نامه پارسی جو نیافتید، کافی است بر روی لینک اضافه کردن لغت جدید کلیک نموده و لغت موردنظر و معانی آن را وارد نمایید. پس از بررسی این لغت به واژه نامه اضافه خواهد شد.

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۳/۱۱/۲۷ )

* تشخیص زبان متن خودکار شد.

در این سرویس با روشن نمودن کلید ترجمه خودکار، عبارت را وارد نمائید. زبان متن به صورت خودکار تشخیص داده شده و ترجمه میگردد.

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۳/۱۰/۶ )

* واژه نامه پارسی جو به روزرسانی شد.

در سرویس ترجمه، واژه نامه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی به روز رسانی شده اند. امکانات اضافه شده عبارتند از: -- جداسازی معانی کلمات براساس نوع کلمه از جمله فعل، اسم، قید و صفت در واژه نامه های فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی -- ارائه مترادف و متضاد در واژه نامه انگلیسی به فارسی -- ارائه جملات مثال در واژه نامه انگلیسی به فارسی -- دسته بندی معانی بر اساس مفهوم آن در حالت فارسی به انگلیسی -- اضافه شدن اصطلاحات در حوزه های تخصصی از جمله مغناطیس و ..

( آخرین بروزرسانی در تاریخ۹۳/۸/۴ )

×

پارسی‌جو را چگونه تجربه کردید؟

?
در شبکه های اجتماعی نیز می‌توانید پیغام تان را به گوش ما برسانید.